Jak přirozeně uzdravit suchý nos vašeho psa

Všimli jste si, že nos vašeho psa je v poslední době suchší než obvykle? Šupinatý nos vašeho psa není jen nevábný na pohled. Ve skutečnosti to může být pro vašeho psa docela bolestivé a nepříjemné. Suchá popraskaná kůže není jen bolestivá, aby váš pes správně cítil, je ve skutečnosti potřeba mokrý nos. Vzhledem k tomu, že psi se do značné míry spoléhají na svůj čich, je důležité jim suchý nos léčit.

Příčiny suchých nosů

Existuje spousta věcí, které mohou způsobit suchý nos. Mezi běžné příčiny patří:

- Autoimunitní poruchy jako lupus nebo pemfigus
- Alergie
- Úžeh
- Hřejivý, suchý vzduch, zejména v zimě z topení
- Averze na plast - některým psům nechutná voda v plastové misce, a tím pádem nepijí dostatek vody
- Dehydratace
- Hyperkeratóza

Více o hyperkeratóze

Hyperkeratóza je výsledkem nadměrného vysušení kůže na nose nebo tlapkách vašeho psa, protože váš pes produkuje příliš mnoho keratinu, což je bílkovina, ze které jsou nosní a tlapkové chrániče vyráběny. Výsledná křehká kůže může být popraskaná a dokonce infikovaná!

Někteří psi jsou náchylnější k hyperkeratóze, jako jsou zlatí retrívři, irští a bedlingtonští teriéři, labradoři a dogy, i když každý pes tímto může trpět. Starší psi se zdají náchylnější než mladší psi.

Jak si dokážete představit, mít infekci na nose vašeho psa je špatné, takže co nejrychleji uzdravte nos vašeho psa dříve, než se tak vysuší, že začne praskat a umožní vznik infekce.

Přírodní ingredience, které pomáhají uzdravit nos vašeho psa

Naštěstí existují přírodní ingredience, které mohou pomoci uklidnit a uzdravit nos vašeho psa. Některé z těchto složek zahrnují:

Kokosový olej: jeden z nejbezpečnějších a nejúčinnějších přírodních zvlhčovačů, který najdete. Z bezpečnostních důvodů používejte 100% organický, za studena lisovaný extra panenský kokosový olej.

Olivový olej: dobře se vtírá do nosu vašeho psa. Tento běžný olej mu může pomoci uklidnit čenich a zvlhčit jej. Je bezpečný a nevadí, pokud se váš pes trochu olizuje. Olivový olej proniká hluboko do pokožky vašeho psa pro dlouhodobou vlhkost.

Bambucké máslo: oblíbená přísada do produktů péče o pleť pro lidi a je stejně báječná i pro suchý nos vašeho psa.

nose

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.