Jaký pelíšek pro psa zvolit ?

Pelíšek ... ono by se mohlo zdát, že je to taková hloupost, že nestojí za to o tom psát, ale ptá se nás spousta zákazníků, jakou velikost pelíšku vybrat, jaké používáme materiály, atd. Ono je to vlastně opravdu jednoduché, jen je třeba si nejprve uvědomit několik věcí :

  • Plemeno

Jiný pelíšek volíme pro Boloňského psíka a jiný pro Leonbergera. Když se takový Leonberger natáhne v pelíšku, zabere hromadu místa. Právě proto je ideální zvolit tu nejvetší velikost. Naopak třeba pro Boloňského psíka bude stačit malý pelíšek, protože je to prostě malý mazel.

  • Místo

Pelíšek by neměl být nikde "schovaný". Pejsek potřebuje se svou smečkou kontakt. Proto pelíšek umisťujeme tam, kde bude mít co nelepší přehled o všem, co se doma děje.

  • Materiál

Na trhu je spousta pelíšků, ze kterých se dá vybrat. Záleží na několika faktorech. Rozpočet, kvalita látky a kvalita výplně. Nejoblíbenějšími pelíšky jsou pelíšky z voděodolné látky, plněné 100% hypoalergenní výplní, která neslehne. Ty méně kvalitní jsou plněny molitanovou drtí a dno mají z obyčejné agrotextilie, která rozhodně nevydrží každodenní zátěž a lze ji snadno roztrhnout. Molitanová drť je zároveň poměrně těžká a například praní takového pelíšku je tak tochu horror :-)

Na fotografii pelíšek pro psa Petee Flash Black, který můžete zakoupit zde : klikni zde11

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.