Ochrana psa před klíšťaty

Způsoby řešení klíšťat u psa - ochrana před klíšťaty

Letos již začala sezóna klíšťat. Mnoho lidí na to není připraveno, protože nás lákalo chladnější jaro. Klíšťata se však již objevila a čekají jen na našeho psa. Je samozřejmé, že klíšťata jsou pro psa nebezpečná. Musíte se před nimi chránit a není to tak snadné.

Nejprve stojí za to vědět, proč je tak těžké se chránit před klíšťaty. Při čtení různých průvodců a prohlášení psovodů je snadné si všimnout, že je nemožné získat jednoznačnou odpověď „co funguje a co ne“. Obojky fungují na jednoho psa, pilulky na druhého psa a někdo jiný upřednostňuje kapky.

Ochrana psů před klíšťaty je možná zejména těmito třemi způsoby : vnější ochrana, vnitřní ochrana a doplňková ochrana.

Venkovní ochranou jsou všechny produkty, které se používají zvenčí. Mohou to být obojky nebo kapky. Při této metodě se účinná složka dostane do těla psa a poté pomalu do lipidové vrstvy kůže. Stručně řečeno: chemie zabije klíště, které je na psovi. Nakonec klíště zemře dříve, než kousne psa nebo rychle poté, co jej kousne.

Vnitřní ochrana zahrnuje všechny produkty pro vnitřní použití, tj. především tablety. Zde účinná látka působí zevnitř a odtud se dostává do těla psa, aby chránila před klíšťaty.

Doplňková ochrana se skládá ze všech přírodních produktů, které lze použít společně s cílovou ochranou. Produkty s aktivní složkou by se neměly kombinovat, protože jsou velmi silné. Neexistují však žádné kontraindikace pro dodatečné použití jemnějších produktů k odplašení klíšťat jinými způsoby.

_MG_2983

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.