Zdraví při koupi psů a štěňat

V tomto článku probereme otázky, které byste měli položit při koupi štěněte nebo psa, a pomůžeme vám co nejlépe se rozhodnout o vašem budoucím chlupatém kamarádovi !

Uvítání nového psího přítele ve vašem domě je úžasné. I když vše, co chceme udělat, je dát milující domov našemu štěněti, během procesu hledání je třeba vzít v úvahu několik věcí. Chcete, aby váš nový chlupatý člen rodiny byl s vámi co nejvíce let, takže je velmi důležité zajistit jeho zdraví v době koupě. Jak to tedy můžete udělat?

Co potřebujete vědět při koupi štěněte nebo psa?

Při hledání nového psího přítele je snadné se nechat strhnout roztomilými tvářemi a vrtícími se ocásky. Možná se zamilujete do každého štěněte, které vám zkříží cestu, ale je důležité mít při hledání na paměti několik tipů.

Noví majitelé domácích mazlíčků tak často přivedou svá štěňata domů, aby brzy objevili varující se zdravotní stav štěňátka. Jelikož jsou u nás bohužel i nezodpovědní chovatelé, je důležitější než kdy jindy zajistit, aby vaše štěně pocházelo od chovatele, který má na srdci nejlepší zájem jak vás, tak štěněte. To platí také pro psy, kteří jsou kuopeni i jako dospělí, protože nikdy nechcete, aby byl váš čas s novým chlupatým přítelem omezen.

puppy

Koupě štěněte

Pokud si osvojujete nebo kupujete štěně od chovatele, existuje konkrétní soubor otázek, na které byste měli být připraveni. Pochopení toho, odkud vaše štěně pochází, je zásadní pro zajištění zdravé budoucnosti a ušetří vám přivést potenciálně nemocné štěně do vašeho domova.

Chovatel

Pokud máte zájem o koupi štěněte od chovatele, proveďte si nejdříve malý průzkum. Většina renomovaných chovatelů bude mít ve své komunitě pověst zdravých a šťastných štěňat a často bude mít seznam spokojených zákazníků. Můžete to zkontrolovat rychlým online vyhledáváním, rozhovorem s veterinářem, rozhovorem s místními chovatelskými stanicemi a dokonce se obrátit na sousedská fóra.

Štěňata vypadají zdravě

Jakmile jste doma u chovatele a jste připraveni si své štěně vybrat, doporučujeme podívat se na všechna štěňata v okolí. Vypadají zdravě? Jsou energičtí? Mají správnou váhu? Mají nějaký nosní nebo oční výtok? Vypadá jejich srst zdravě? Pokud máte pochybnosti o kterémkoli z těchto hodnocení, nemusí to být pro vás ten pravý chovatel.

Rodiče vypadají zdravě

Známým trikem je skrývat rodiče, pokud nejsou zdraví nebo v úplně dobré kondici. Z tohoto důvodu je důležité vždy trvat na tom, abyste se s rodiči setkali, než si přinesete štěně domů. Budete tak mít představu o tom, jak může vaše štěně vypadat jako dospělý pejsek.

Kolik socializace proběhlo

Další důležitou otázkou je, zda byli nebo nebyli socializováni. I když štěně nemusí být schopné chodit na veřejnost, dokud není plně očkováno, mělo by být schopné se mísit s jinými očkovanými štěňaty nebo dospělými jedinci v domácnosti. To vám také může dát příležitost prozkoumat jejich temperament.

Historie zdraví psa

Jednou z nejdůležitějších částí nákupu štěněte je získání podrobného lékařského záznamu od chovatele. Při koupi štěněte by měli přijít s lékařskou dokumentací, která očistí rodiče od jakýchkoli zdravotních stavů, očistí štěně od všech onemocnění nebo stavů a ​​podrobný seznam všech obdržených léků nebo očkování. Pokud vám tuto dokumentaci nemohou poskytnout, nemusí to být nejlepší volba.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.